Maszyna do szycia na użytek domowy

Posiadając maszynę do szycia w domu można w szybki sposób naprawić drobne rozdarcie, wszyć suwak czy zrobić dziurkę na guzik. Planując zakup urządzenia wyłącznie na użytek domowy trzeba pamiętać, że wiele z jego parametrów i funkcji nie będzie potrzebne. Na co zwracać uwagę wybierając maszynę do domowego użytkowania?

Ważne funkcje maszyn do szycia

Osoby zaczynające przygodę z krawiectwem powinny wziąć pod uwagę prędkość i automatyzm urządzenia. Dzięki temu nie mając nawet wysokich umiejętności uda się bezproblemowo wykonać podstawowe czynności krawieckie.Gotowe programy ściegów takie jak użytkowe, kryte, ozdobne lub owerlokowe znacznie upraszają wszelkie naprawy i przeróbki. Zresztą maszyna do użytku domowego nie musi mieć ich bardzo dużo. Z kolei maksymalna prędkość maszyny najlepiej, żeby wynosiła 900 obrotów na minutę. W końcu takie urządzenie ma być funkcjonalne oraz nieskomplikowane w użyciu.

źródło: Redstar

źródło: Redstar

Dobrze też, jeśli maszyna posiada funkcję automatycznego nawlekania nitki, obcina nitki oraz ma program do robienia i obrzucania dziurek. Prace usprawnią i przyspieszą również stopki do pikowania i cerowania czy regulacja szerokości oraz gęstości ściegu.

Z kolei wolne ramię zwane wysięgiem zmniejszy pole szycia i pozwoli obszywać nogawki i mankiety.

Koszt maszyny do szycia na użytek domowy

Wybierając pierwszą maszynę do szycia warto dokładnie prześledzić rynek i opinie na temat poszczególnych modeli. Dobrze również zastanowić się, czy koniecznie potrzebujemy kilkadziesiąt programów szycia. Owszem, na początku może sprawić frajdę wypróbowanie każdego z nich, ale po jakimś czasie będzie się prawdopodobnie korzystać maksymalnie z kilku. Zamiast dopłacać do dodatkowych może zbędnych programów, warto kupić tańszą maszynę, a zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na najważniejsze akcesoria lub dodatkowe stopki do maszyny. Dzięki temu zwiększy się funkcjonalność urządzenia i nie wyda tak dużej ilości pieniędzy.

źródło: xarchiwum.pl

źródło: xarchiwum.pl

Warto także wybierać maszyny do szycia od sprawdzonych i znanych producentów oraz z długim okresem gwarancji. Nie trzeba będzie wtedy obawiać się częstych usterek sprzętu ani wydawać dodatkowych sum na naprawy.