Singer 8770

Maszyna Singer 8770 jest wytrzymała i posiada gwintowaną, regulacje napięcia a szycie jest bardzo proste z tym urządzeniem. Większość maszyn w tej cenie (mid-tier) mają bardzo dużo możliwości, aby dostać się do pośrednich poziomów szycia. Jednym z kluczowych plusów, która odróżnia ją, jest zdolność do tworzenia doskonałych szwów. Zaszyje najtrudniejsze szwy, które są krzywe (jak w szwach ,,księżniczki’’) i do szycia lub zwykły trudnych tkanin (np. śliskie jedwabie, szyfony, organzas, koronki, itp.).

Jak wiemy trzeba użyć prostego miejsca ściegu w maszynie, i pamiętać nie tworzyć nierównych szwów. Singer postanowił nie budować dodatkowej płyty ściegów dla tego urządzenia. Większość maszyn marki podobnych w cenie dostarcza taką płytę na wyposażeniu, tutaj jednak można ją dokupić.

Funkcje szycia to  haftowanie, marszczenie tkanin, gdzie jest niewidoczne podszywanie brzegu, obrębianie tkaniny, do tego obszywanie dziurki guzika, przyszywanie aplikacji, przyszywanie guzika. Urządzenie posiada rączkę do przenoszenia, reperacje tkaniny, opcje szycia bielizny, szycia materiałów elastycznych czy wszywania gumy lub zamka błyskawicznego. Model dobrze wykańcza brzegi. Cena za model ten wynosi około 1500 zł, produkt godny polecenia, używana może być przez każdego z nas.